Boya Kontrolü

Kaporta boyasının zarar görebildiği birçok durum mevcuttur. Kazalar sonucunda zarar gören kaporta boyası yenilenmektedir. Ancak bu yenileme işlemi ne kadar profesyonel bir şekilde gerçekleştiriliyor olsa da, orijinalinden birçok farklı yöntemle ayırt edilebilmektedir. Firmamız, oto ekspertiz hizmetleri sunarak sizlere doğru aracı bulma konusunda uzman desteği sağlıyor.

Araç Boya Kontrolü Nasıl Yapılır?

Araçlarda boya kontrolü, aracın kazaya karışıp karışmadığını gösteren en önemli test olarak karşımıza çıkmaktadır. Eğer bir araç kazaya karışmışsa, mutlaka boyada aşınma ya da deformasyon söz konusu olacaktır. Boyama işlemi kazadan sonra uygulanmaktadır, fakat fabrikasyon boyama ile arasında önemli farklar bulunduğu da aşikârdır.

Boya mikron kontrolü, araç boya kontrolü işlemlerinde uygulanan bir testtir ve araç boyasına hasar vermeden uygulanan en yaygın testlerden birisi olarak ön plana çıkmaktadır. İlk olarak araçların fabrikasyon boyamalarını doğru şekilde tespit edebilmek için frangartlardan veya tavandan boya örneği alınabilir.

Çünkü genellikle kazaya karışan birçok araç önden, arkadan ya da yanlardan boya hasarı alır. Araç takla atmadığı sürece tavan veya fragrantlarda boya hasarı oluşması pek olası değildir. Bu boya örneğinin orijinalliği ustalarımız tarafından test edildikten sonra, elde edilen mikron değerleri aracın bütün boyasını kolay bir şekilde test etmemizi sağlıyor.

Böylelikle aracın boya işlemi görüp görmediği ve en önemlisi de bu boya işleminin kazadan sonra uygulandığını ortaya koyabiliyoruz.

Araç Boya Kontrolünün Önemi

Kazaya karışmış ikinci el araçların kaportada boya işlemine maruz kalması, aracın değerini büyük oranda düşüren bir etkiye sahiptir. Kaza kaydına sahip olmasa da, bir araca kaporta boya kontrolü yapmak önemlidir.

Çünkü kazanın kaydı tutulmamış olabilir ve bu nedenle de otomobilin kazaya karışmadığı yanılgısına düşülebilir. Bu durumda araç boya kontrolü işlemi, bir kazanın yaşanıp yaşanmadığını en belirgin şekilde ortaya koyacak bir raporlamayı gözler önüne serecektir.

Tüm Ekspertiz İşlemleri İçin Uzman Desteği

İkinci el araç almak konusunda karar vermek son derece zor olabilmektedir. Piyasa şartları göz önüne alındığı zaman sıfır bir otomobile yatırım yapmak bütçenizi zorlayacaksa, ikinci el bir araç almayı düşünebilirsiniz.

Ancak kaza kaydı açılmamış araçları satın alma konusunda dikkat etmekte yarar vardır. Çünkü kaza kaydı açılmamış her aracın kazaya karışmadığına ilişkin kesin sonucu ekspertiz raporlamaları olmadan öğrenmeniz mümkün olmayabilir.

Firmamız uzman desteği sunarak birçok ilde şubeye sahip bir sektör devidir. Bu yüzden ikinci el araç almak istiyorsanız ve aklınızda araca ilişkin soru işaretleri varsa, araç boya kontrolü ve daha birçok ekspertiz hizmeti sunan firmamıza başvurabilirsiniz.

Sunduğumuz detaylı raporlarla araçta boya işlemi olup olmadığını öğrenebilir, gönül rahatlığıyla araca yatırımınızı yapmayı seçebilirsiniz. Aynı zamanda aracınızı satmak istiyorsanız da, ekspertiz raporumuz aracınızın güvenilirliğini kanıtlayan en iyi kaynak olacaktır.