Kaporta Kontrolü

Otomobillerin sürücü, motor ve yolcu bölümleri ile birçok diğer aksamını örten metal alaşımlı kaplama kaporta adıyla bilinmektedir. Genellikle yaşanan kazalar sonrasında araçlarda en çok zarar gören bölümlerden birisi olması nedeniyle, araç kaporta kontrolü yaptırmak büyük bir önem taşıyor.

İkinci el araç almak isteyen müşterilerimize araçlarla ilgili genel ekspertiz kontrolü sunduğumuz firmamız desteğiyle, sizler de hayallerinizi süsleyen araca kapsamlı incelememiz sonucunda sahip olabilirsiniz.

İkinci El Araç Alırken Kaporta Kontrolünün Önemi

Araç kazalarında birçok aksamı ve bölümü kaplaması nedeniyle en çok zarar gören parçalardan birisi kaportadır. Kaportada vuruklar, göçmeler, aşınmalar ve boya soyulması kazalar sonucunda meydana gelebilmektedir.

Eğer ikinci el araç almak istiyorsanız, aracın kazasız olduğundan emin olmanın büyük bir önemi olduğunu da dikkate almalısınız. Çünkü kaportası zarar görmüş, tamir işleminden geçirilmiş ve bu nedenle de orijinalliğini kaybetmiş bir aracın değeri olduğundan fazlasıyla düşmektedir.

İkinci el araç almaya karar verdiyseniz, dikkat etmeniz gereken ilk konu kaporta hasarı olup olmadığıdır.

Genellikle profesyonel bir tamir işleminden geçirilen araçlarda araç kaporta kontrolü işlemini çıplak gözle yapmak imkânsız hale geliyor. Bu yüzden ekspertiz raporlarımızın desteğini almanız gerektiğinin altını çizmemizde yarar vardır.

Kaporta Kontrolü Nasıl Yapılıyor?

Son teknoloji cihazlar kullanan firmamız, bu ekipmanlar aracılığıyla kaporta kontrolü gerçekleştirmektedir. İşlem yapılacak otomobil test alanımıza alındıktan sonra, firmamızda çalışan alanında uzman ustalarımız tarafından araç detaylı bir incelemeden geçirilmektedir.

Milimetrik sapmanın bile tespit edilebildiği hassaslığa sahip cihazlarımız kaportanın işlemden geçirilip geçirilmediğini kısa zamanda ortaya çıkartmaktadır. Bu işlemler sırasında yaptığımız kontroller ise tüm kaportaya uygulanmaktadır.

Ana şase hataları, direk onarımları ve podye sacı hataları kontrolleri de firmamız tarafından yapılmaktadır. Testlerimiz değişen parça olup olmadığını gösterirken, aynı zamanda kaportanın boya işlemi görüp görmediğini de detaylı olarak analiz etmektedir.

İşlem sonucunda sizlere vereceğimiz TSE onaylı rapor sayesinde araç kaporta kontrolü konusunda detaylı bir bilgi sahibi olabilmektesiniz.

Neden Auto Kale?

Otomobillerin kazalara karıştığı birçok durum mevcut olabilmektedir. Trafik yoğunluğu, zorlu yol şartları, anlık dikkat dağınıklığı, ani duraksamalar ya da alkollü araç kullanmak trafik kazalarının temel nedenleri arasında yer alıyor.

Bu kazalar sonucunda zarar gören kaportaya uygulanan işlemler, ikinci el araç alımında birçok kişiyi bir kez daha düşünmeye sevk ediyor. Çünkü her otomobil alıcısının ikinci el araç alıyor bile olsa, araç güvenliğine ve mutlu bir sürüş keyfine hakkı vardır. Raporlamalarımız, doğru aracı doğru fiyatlar aracılığıyla bulmanıza yardımcı olmak için vardır.

Kaporta ve boya kontrolü işlemleri yapan firmamız, ikinci el araç almak isteyen müşterilerine hiçbir soru işaretine yer bırakmayacak şekilde bir araç kaporta kontrolü hizmeti sunmaktadır. TSE onaylı olan raporlamalarımız ve hassas cihazlarımız sayesinde aradığınız araca bugün kavuşabilirsiniz.