Sinop Oto Ekspertiz

 • Adres: Orduköy Sanayi Sitesi 3A blok no:7 Sinop
 • Tel : 0 538 604 55 11
 • E- Posta : info@autokale.com.tr
 • Web : www.autokale.com.tr

Sinop Oto Ekspertiz

Sinop oto ekspertiz hizmetleri garantili, kaliteli ve güvenli ekspertiz hizmeti sunmaktadır. Auto Kale Sinop oto ekspertiz satın alacağınız aracı en ince ayrıntısına kadar kontrol edip güvenli bir şekilde aracınızı satın almanıza yardımcı olmaktadır.

Auto Kale Sinop ekspertiz servisi TSE onaylı oto ekspertiz raporu sunmaktadır.

Oto Ekspertiz Ne Demek?

Genellikle araçların satılırken, alıcılar ve satıcılar tarafından kontrolden geçirildiği yerlerdir. Oto ekspertiz ne demek? Sorusuna verilebilecek en basit yanıt, araç kontrol işlemlerinin gerçekleştirildiği, araç ile ilgili uzman görüşlerin alındığı alanlardır. Auto Kale oto ekspertiz sayesinde, sizler de aracınız için gerekli kontrolleri kolaylıkla yaptırabilirsiniz.

Oto ekspertiz hizmetleri ile ilgili bilinmesi gerekenler;

 • Auto Kale olarak sizlere sunacağımız hizmetlerin ilki arasında, kaporta ve boya kontrolü yaparak aracınızda değişen ya da boyanan bir parçanın olup olmadığının tespitidir. Bu kontroller sayesinde aracınızın geçmişte bir kazasının olup olmadığını anlamış olursunuz.
 • Almak istediğiniz aracın motor kontrolünü yaptırarak arızalı aksamları öğrenebilirsiniz. Buna ek olarak aracınızda yağ ve su kaçağı , motor üflemesi gibi sorunların olup olmadığı detaylıca incelenmektedir. Yine aynı şekilde aracınızın alt takım kontrollerini yaptırarak yürüyen aksamındaki parçaların durumu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.
 • Son dönemlerde 2. El araç alıcıları için en önemli ve en çok dikkat edilmesi gereken Aracın kilometresinin orijinal olup olmadığı ve araçtaki hava yastıklarının (airbag) sağlam olup olmadığı konusudur. Ülkemizde maalesef bir çok aracın kilometreleri ile oynandığı bilinmektedir. Aracın kilometresinin doğru olup olmadığını özel cihazlarla araç beyninden kontrol etmekteyiz. Ve hava yastıklarını hem bilgisayarlı özel cihazlar ve hava yastıklarını sökerek kontrol etmekteyiz. Unutmayın orjinali dışında takılan hava yastıklarının kaza anında açılma garantisi yoktur.

Sinop Oto Ekspertiz Hizmetlerimiz

Sinop içerisinde araç alım satım işlemlerinde güvenirliği sizlere sunan, Auto Kale oto ekspertiz şirketimizi tercih edebilirsiniz. Auto Kale Sinop oto ekspertiz şirketimiz tarafından yapılan tüm kontroller, TSE onaylı kontrollerdir.

Auto Kale Sinop şubemizden alabileceğiniz hizmetler ve detayları;

 • Kaporta Kontrolü: Kaporta kontrolünde araçtaki parçaların değişip değişmediği ve şase, panel,podye gibi önemli akşamlarda herhangi bir darbe ya da işlem olup olmadığını kontrol edilmektedir.
 • Boya Kontrolü: Auto Kale Sinop oto ekspertiz olarak, boya kontrolünde aracınızda herhangi parçanın boyalı olup olmadığı kontrolleri yapılmaktadır.

Araç Motor Ekspertizi: Hassas teknolojiye sahip ekipmanlarımız ve alanında uzman personellerimiz ile aracınızın motoru detaylı bir şekilde incelenip herhangi bir arızasının olup olmadığı kontrol edilmektedir.

Dyno Testi: Bilgisayarlı donanımlarımız ile birlikte gerçekleştirdiğimiz Dyno testi sayesinde, motor performansı ölçümü yapılmaktadır. ve bu performansın aracın diğer aksanlarına nasıl aktarıldığı test edilir.

 • Dış Ekspertiz: Aracın dış aksamları ile ilgili bir sorunun, var olup olmadığının belirlendiği ekspertiz işlemimizdir. Dış ekspertiz kapsamına giren kontrollerimiz arasında jant kontrolü, ön arka silecek kontrolleri, farların ve stop lambasının kontrolü başta olmak üzere bir çok kontrol sağlanmaktadır.
 • İç Ekspertiz: Aracın iç aksamındaki direksiyon ve tuşlarından tutun döşemelerine kadar detaylı bir inceleme yapılmaktadır.
 • Fren Testi: Araçların fren sistemi oldukça önemlidir. Bakımları yapılmamış araçlar büyük kazalara neden olmaktadır. Aracın balata, disk, kampana ve özellikle fren yağı ve hortumları periyodik olarak kontrol edilmesi gereken aksamlardır. Fren testlerinde bir çok aracın hortumlarının çatladığına şahit olmaktayız. Fren kontrollerini yaptırmadan yola çıkmak kazalara davetiye çıkarmaktadır.
 • Süspansiyon Testi: Araç süspansiyon testi makas, amortisör, körük gibi parçalar ve bunların bağlı olduğu akşamların kontrolünü içermektedir.

Yanal Kayma Testi: Araç ön ve arka tekerlerinize yapılan rot ayarlarınızın doğru olup olmadığı kontrol edilmektedir. Yanal kayma testinde sapma oranına göre aracınızda herhangi bir ayarın gerekli olup olmadığı raporlarda sunulmaktadır.

 • Alt Takım Kontrolü: Lift yardımıyla aracı askıya aldıktan sonra, araç altı aksanlarında herhangi bir sorun olup olmadığına dair kontrollerimizi gerçekleştirmekteyiz.
 • Airbag Kontrolü: Auto Kale ekspertiz olarak, araçlarınızın airbag (hava yastığı) kontrolleri hem son teknoloji cihazlarla ve sökülerek kontrolleri sağlanmaktadır.

Araç Beyninden Km Kontrolü: Aracın beyninden yaptığımız kontroller sayesinde, araç kadranındaki kilometre bilgisi ile aracınızın beynindeki kilometre bilgileri karşılaştırılır. Bu sayede aracınızın kilometresi ile oynanıp oynanmadığı ortaya çıkmaktadır.

Sinop En İyi Oto Ekspertiz Servisi

Auto Kale olarak sizlere en iyi hizmetleri sunmak için, daima kendimizi yeniliyor ve geliştiriyoruz. Auto Kale Sinop en iyi oto ekspertiz ile birlikte, sorunsuz deneyim yaşamak isteyen müşterilerin ilk adresi bizleriz. Sinop ilinin en iyi oto ekspertiz firmasını tercih etmek, sizler ve aracınız adına yapılabilecek en iyi tercihtir.